Filter Events:

March January

February 2023

SMTWTFS
 
3
TERM 1 BEGINS for NEW students and Year 13s
7
TERM 1 BEGINS for all students
Swimming Sports Day
8
Production Auditions
Tennis - Senior A
Timetable Begins Day 8
9
Production Auditions
Schola Christchurch Trip Information Evening
13
Music Lessons Start
PTA Meeting
14
CANCELLED Scholarship Trip: Antony and Cleopatra
15
Orienteering Sprint Series #1
Y10-13 NCEA Information Evening for Parents and Students
Y7 Parents: Meet and Greet
Y7 Parents: Meet the Dean and HR Teacher
16
PhotoLife: Y8 and Y13 Photos
Scholars' Assembly - Parents invited
Senior Volleyball
18
Tennis Season
19
Triathlon - AKSS
20
Y9-13 Athletics Day: Competitive Only
21
Touch - Senior
22
Archery - Ranking Round
Orienteering Sprint Series #2
23
Opening Mass
School finishes early at 1:20pm
Te reo Māori Trip to Matatini
24
Futsal Season Starts
Rowing - Junior Regatta
25
Rowing - Junior Regatta
26
Rowing - Junior Regatta
1 - March
Open Day Tours for Prospective Parents
Orienteering Sprint Series #3
2
Open Day Tours for Prospective Parents
Swimming - Central Zone Championships
Y11 DPI Trip
Y12 GEO Trip
3
Athlete Pathway Support Programme - Testing Day
Y12 GEO Trip
4
Rowing - Head of Harbour
Y12 GEO Trip

February

Friday 3rd
TERM 1 BEGINS for NEW students and Year 13s
Friday, 3rd February 10:30am
Summer Uniform Compulsory  
Tuesday 7th
TERM 1 BEGINS for all students
Tuesday, 7th February
Summer Uniform Compulsory  
Swimming Sports Day
P3 - Y7 Swimming (Compulsory) P4 - Y8 Swimming (Compulsory) P5 - Y9-13 Swimming Championships (Not Compulsory)
Tuesday, 7th February
Baradene Pool  
Wednesday 8th
Production Auditions
Wednesday, 8th February 3:30pm to 5:30pm
Jub  
Tennis - Senior A
EOTC Shona Burrows TIC
Wednesday, 8th February
Various Auckland Venues  
Timetable Begins Day 8
Wednesday, 8th February
 
Thursday 9th
Production Auditions
Thursday, 9th February 3:30pm to 5:30pm
Jub  
Schola Christchurch Trip Information Evening
Thursday, 9th February 6:00pm to 7:00pm
Music Building  
Monday 13th
Music Lessons Start
Monday, 13th February
 
PTA Meeting
Monday, 13th February 7:00pm to 8:30pm
Online  
Tuesday 14th
CANCELLED Scholarship Trip: Antony and Cleopatra
EOTC Gabriel Shannon TIC
Tuesday, 14th February 7:00pm to 10:30pm
Pumphouse Theatre  
Wednesday 15th
Orienteering Sprint Series #1
EOTC Rachel Buyck TIC
Wednesday, 15th February 4:00pm to 5:30pm
St Mary's College  
Y10-13 NCEA Information Evening for Parents and Students
Wednesday, 15th February 6:30pm to 7:15pm
Music Building  
Y7 Parents: Meet and Greet
Wednesday, 15th February 7:00pm to 8:00pm
Atrium  
Y7 Parents: Meet the Dean and HR Teacher
Wednesday, 15th February 6:00pm to 7:00pm
Auditorium then Homerooms  
Thursday 16th
PhotoLife: Y8 and Y13 Photos
Thursday, 16th February 8:30am to 3:00pm
Jub 2  
Scholars' Assembly - Parents invited
Thursday, 16th February 12:20pm to 1:20pm
Auditorium  
Senior Volleyball
EOTC Shona Burrows TIC
Thursday, 16th February 4:00pm to 6:30pm
Various Auckland Venues  
Saturday 18th
Tennis Season
EOTC Shona Burrows TIC
Saturday, 18th February 8:00am to 12:30pm
Various Auckland Venues  
Sunday 19th
Triathlon - AKSS
EOTC Danielle Reynolds TIC
Sunday, 19th February 8:00am to 12:00pm
Maraetai Beach  
Monday 20th
Y9-13 Athletics Day: Competitive Only
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Monday, 20th February 8:30am to 2:30pm
Lloyd Elsmore Park  
Tuesday 21st
Touch - Senior
Season ends MArch 21st
Tuesday, 21st February
Cornwall Park  
Wednesday 22nd
Archery - Ranking Round
EOTC Di Storer TIC
Wednesday, 22nd February 4:00pm to 6:00pm
One Tree Hill  
Orienteering Sprint Series #2
EOTC Rachel Buyck TIC
Wednesday, 22nd February 3:30pm to 5:00pm
Epsom Girls Grammar  
Thursday 23rd
Opening Mass
Students line up by 6pm
Thursday, 23rd February 6:30pm to 8:00pm
Auditorium  
School finishes early at 1:20pm
Thursday, 23rd February 1:20pm
Period 5 swaps with Period 4  
Te reo Māori Trip to Matatini
EOTC Mel Ross TIC
Thursday, 23rd February 8:15am to 3:00pm
Eden Park  
Friday 24th
Futsal Season Starts
EOTC Jacqui Foote TIC
Friday, 24th February 4:00pm to 8:00pm
Auckland Netball Centre  
Rowing - Junior Regatta
EOTC Jacqui Foote TIC
Friday, 24th February
Lake Karapiro  
Saturday 25th
Rowing - Junior Regatta
EOTC Jacqui Foote TIC
Saturday, 25th February
Lake Karapiro  
Sunday 26th
Rowing - Junior Regatta
EOTC Jacqui Foote TIC
Sunday, 26th February
Lake Karapiro  

March

Wednesday 1st
Open Day Tours for Prospective Parents
Group 1 - 9am Group 2 - 10am Group 3 - 11:30am
Wednesday, 1st March
Meet Auditorium  
Orienteering Sprint Series #3
EOTC Rachel Buyck TIC
Wednesday, 1st March 3:30pm to 5:00pm
Selwyn College  
Thursday 2nd
Open Day Tours for Prospective Parents
Group 1 - 9am Group 2 - 10am Group 3 - 11:30am
Thursday, 2nd March
Meet Auditorium  
Swimming - Central Zone Championships
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Thursday, 2nd March 8:30am to 2:00pm
Diocesan Aquatic Centre  
Y11 DPI Trip
EOTC Kylie Marinovich TIC
Thursday, 2nd March 9:00am to 2:00pm
Auckland CBD  
Y12 GEO Trip
EOTC Hannah Lilley TIC
Thursday, 2nd March
Tongariro National Park  
Friday 3rd
Athlete Pathway Support Programme - Testing Day
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Friday, 3rd March 8:15am to 3:00pm
AUT  
Y12 GEO Trip
EOTC Hannah Lilley TIC
Friday, 3rd March
Tongariro National Park  
Saturday 4th
Rowing - Head of Harbour
EOTC Jacqui Foote TIC
Saturday, 4th March 8:00am to 6:00pm
Lake Pupuke  
Y12 GEO Trip
EOTC Hannah Lilley TIC
Saturday, 4th March
Tongariro National Park  
Sunday 5th
Gymsports - NZSS Tumbling
EOTC Jacqui Foote TIC
Sunday, 5th March
Pulman Recreation Centre, Bruce Pulman  
Monday 6th
PhotoLife: Y9-12 and Sibling Photos
Monday, 6th March 10:00am to 3:00pm
Jub 2  
Tuesday 7th
Fia Fia Night
Tuesday, 7th March 6:00pm to 7:30pm
Auditorium  
Wednesday 8th
Orienteering Sprint Series #4
EOTC Rachel Buyck TIC
Wednesday, 8th March
Mt Albert Grammar  
Thursday 9th
Dance Trip to Revisor
EOTC Nicole Eichstaedt McComb TIC
Thursday, 9th March 7:00pm to 9:00pm
Kiri Te Kanawa Theatre, Aotea Centre  
Polyfest: Diversity Stages
EOTC Nicole Eichstaedt McComb and Sona Daval Santos TIC
Thursday, 9th March 9:00am to 3:00pm
Manukau Sports Bowl  
Tennis - Champion of Champions Day 1
EOTC Shona Burrows TIC
Thursday, 9th March 8:00am to 3:30pm
Scarbro Tennis Centre  
Friday 10th
Rowing - NISS
EOTC Jacqui Foote TIC
Friday, 10th March
Lake Karapiro  
Saturday 11th
Polyfest: Pacific Island Stages
EOTC Lauren Arndt TIC
Saturday, 11th March
Manukau Sports Bowl  
Rowing - NISS
EOTC Jacqui Foote TIC
Saturday, 11th March
Lake Karapiro  
Sunday 12th
Rowing - NISS
EOTC Jacqui Foote TIC
Sunday, 12th March
Lake Karapiro  
Monday 13th
Foodbank Collection Week
Monday, 13th March
 
Sports Speaker: Dr Craig Harrison
Catherine Ratcliffe TIC
Monday, 13th March 6:30pm to 8:00pm
Auditorium  
Tuesday 14th
Kōrero with Whānau
Tuesday, 14th March 6:30pm to 7:30pm
Staffroom  
Tennis - Champion of Champions Day 2
Tuesday, 14th March
Scarbro Tennis Centre  
Wednesday 15th
Orienteering Sprint Series #5
EOTC Rachel Buyck TIC
Wednesday, 15th March 3:30pm to 5:00pm
Michael Park School  
Volleyball - AKSS Senior Championships
EOTC Shona Burrows TIC
Wednesday, 15th March
Bruce Pulman  
Y8 Immunisation HPV1
Starship Community Nurse
Wednesday, 15th March 8:30am to 11:00am
Atrium  
Thursday 16th
Volleyball - AKSS Senior Championships
EOTC Shona Burrows TIC
Thursday, 16th March
Bruce Pulman  
Y7/8 Swimming - Eastern Zones
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Thursday, 16th March 8:30am to 1:30pm
Sacred Heart Pool  
Friday 17th
Enrol 2024 closes 3pm
Friday, 17th March
 
St Patrick's Day - Mufti (Green)
Friday, 17th March
 
Volleyball - AKSS Senior Championships
EOTC Shona Burrows TIC
Friday, 17th March
Bruce Pulman  
Saturday 18th
Waka Ama - Senior AKSS
EOTC Danielle Reynolds TIC
Saturday, 18th March 7:00am to 5:00pm
Orakei Basin  
Sunday 19th
Ultimate Frisbee - Senior Outdoor Championships
EOTC Shona Burrows TIC
Sunday, 19th March 8:00am to 4:00pm
 
Monday 20th
Nathan Wallis - The Developing Brain
Monday, 20th March 7:30pm to 9:00pm
Auditorium  
Swimming - Champion of Champions
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Monday, 20th March 8:30am to 1:30pm
West Wave Pool  
Y12 BIO Trip
EOTC Kat Garbett Ovens
Monday, 20th March 7:00am to 5:30pm
Goat Island  
Tuesday 21st
Athletics - Central, West and East Zone
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Tuesday, 21st March 8:30am to 3:00pm
Trusts Stadium, Henderson  
Pasifika Fono
Tuesday, 21st March 6:30pm to 7:30pm
Staffroom  
Y13 Drama and Scholarship English Trip
EOTC Nicole Eichstaedt McComb and Gabriel Shannon TIC The Picture of Dorian Gray
Tuesday, 21st March 5:30pm to 9:00pm
Kiri Te Kanawa Theatre  
Wednesday 22nd
Aquathon -AKSS
EOTC Danielle Reynolds TIC
Wednesday, 22nd March 7:30am to 12:00pm
Saint Kentigern College  
Y7/8 Swimming - Inter Zones
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Wednesday, 22nd March 8:30am to 1:30pm
Westwave Pool  
Y8 Immunisation HPV1 Catch-Up
Starship Community Nurse
Wednesday, 22nd March 8:30am to 10:00am
Atrium  
Thursday 23rd
Y12/13 Tourism Trip
EOTC Hamish Jenkison TIC
Thursday, 23rd March 11:20am to 3:10pm
Kelly Tarltons  
Friday 24th
11PED SUP Trip
EOTC Leah Hankey TIC
Friday, 24th March 1:00pm to 3:00pm
Okahu Bay  
Y12 GEO Trip
EOTC Hannah Lilley TIC
Friday, 24th March 8:00am to 4:00pm
Rangitoto  
Yachting - Fleet Racing Regatta
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Friday, 24th March 8:00am to 5:00pm
Wakatere Boating Club  
Saturday 25th
Rowing - MAADI Cup
EOTC Jacqui Foote TIC
Saturday, 25th March
Lake Karapiro  
Sunday 26th
Futsal - NZSS
EOTC Jacqui Foote TIC
Sunday, 26th March
Wellington  
Orienteering Sprint Finals
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Sunday, 26th March 10:00am to 4:00pm
Long Bay College  
Rowing - MAADI Cup
EOTC Jacqui Foote TIC
Sunday, 26th March
Lake Karapiro  
Sport Climbing - Auckland College Climbing Series
EOTC Danielle Reynolds TIC
Sunday, 26th March 8:00am to 12:00pm
Vertical Adventures, Glen Eden  
Monday 27th
AKSS Cricket Tournament
EOTC Jacqui Foote TIC
Monday, 27th March
Keith Hay Park  
Futsal - NZSS
EOTC Jacqui Foote TIC
Monday, 27th March
Wellington  
PTA AGM Meeting
Monday, 27th March 7:00pm to 8:30pm
Music Building  
Rowing - MAADI Cup
EOTC Jacqui Foote TIC
Monday, 27th March
Lake Karapiro  
Volleyball - NISS Satellite Tournament
EOTC Shona Burrows TIC
Monday, 27th March 8:00am to 4:30pm
Barfoot & Thompson Netball Centre, Northcote  
Tuesday 28th
AKSS Cricket Tournament
EOTC Jacqui Foote TIC
Tuesday, 28th March
Keith Hay Park  
Futsal - NZSS
EOTC Jacqui Foote TIC
Tuesday, 28th March
Wellington  
Rowing - MAADI Cup
EOTC Jacqui Foote TIC
Tuesday, 28th March
Lake Karapiro  
Volleyball - NISS Satellite Tournament
EOTC Shona Burrows TIC
Tuesday, 28th March 8:00am to 4:30pm
Barfoot & Thompson Netball Centre, Northcote  
Wednesday 29th
AKSS Cricket Tournament
EOTC Jacqui Foote TIC
Wednesday, 29th March
Keith Hay Park  
Basketball - NZSS 3x3
EOTC Shona Burrows TIC
Wednesday, 29th March 8:00am to 6:00pm
Bruce Pulman Arena  
Rowing - MAADI Cup
EOTC Jacqui Foote TIC
Wednesday, 29th March
Lake Karapiro  
Volleyball - NISS Satellite Tournament
EOTC Shona Burrows TIC
Wednesday, 29th March 8:00am to 4:30pm
Barfoot & Thompson Netball Centre, Northcote  
Thursday 30th
Sailing- Teams Racing
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Thursday, 30th March
Akarana  
Sheilah Winn Shakespeare Competition
EOTC Nicole Eichstaedt McComb TIC
Thursday, 30th March 4:30pm to 8:30pm
Avondale College  
Water Polo - NISS Senior Championships
EOTC Danielle Reynolds TIC
Thursday, 30th March
Auckland  
AKSS Cricket Tournament
EOTC Jacqui Foote TIC
Thursday, 30th March
Keith Hay Park  
Basketball - NZSS 3x3
EOTC Shona Burrows TIC
Thursday, 30th March 8:00am to 6:00pm
Bruce Pulman Arena  
Rowing - MAADI Cup
EOTC Jacqui Foote TIC
Thursday, 30th March
Lake Karapiro  
Friday 31st
Basketball - NZSS 3x3
EOTC Shona Burrows TIC
Friday, 31st March 8:00am to 6:00pm
Bruce Pulman Arena  
Rowing - MAADI Cup
EOTC Jacqui Foote TIC
Friday, 31st March
Lake Karapiro  
Sailing- Teams Racing
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Friday, 31st March
Akarana  
Water Polo - NISS Senior Championships
EOTC Danielle Reynolds TIC
Friday, 31st March
Auckland  
Y7/8 Orienteering - Eastern Zones
EOTC Rachel Buyck TIC
Friday, 31st March 11:00am to 1:30pm
Waiatarua Reserve  

April

Saturday 1st
Athletics - NISS
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Saturday, 1st April
Palmerston North  
Basketball - NZSS 3x3
EOTC Shona Burrows TIC
Saturday, 1st April 8:00am to 6:00pm
Bruce Pulman Arena  
Rowing - MAADI Cup
EOTC Jacqui Foote TIC
Saturday, 1st April
Lake Karapiro  
Water Polo - NISS Senior Championships
EOTC Danielle Reynolds TIC
Saturday, 1st April
Auckland  
Sunday 2nd
Archery Match Play Championships
EOTC Di Storer TIC
Sunday, 2nd April 8:15am to 4:30pm
Auckland Archery Club  
Athletics - NISS
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Sunday, 2nd April
Palmerston North  
Equestrian - St Peters Inter Schools Show Jumping
EOTC Shona Burrows TIC
Sunday, 2nd April
St Peter's Cambridge  
Rowing - MAADI Cup
EOTC Jacqui Foote TIC
Sunday, 2nd April
Lake Karapiro  
Water Polo - NISS Senior Championships
EOTC Danielle Reynolds TIC
Sunday, 2nd April
Auckland  
Monday 3rd
Y12 Production Dress Rehearsal
Monday, 3rd April 3:30pm to 6:00pm
Jubilee  
Tuesday 4th
Polyfest: Māori Stage
EOTC Mel Ross TIC
Tuesday, 4th April 7:45am to 3:00pm
Due Drop Events Centre, Manukau  
Y12 Production
Tuesday, 4th April 6:00pm to 7:30pm
Jubilee  
Wednesday 5th
Athletics - Auckland Championships
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Wednesday, 5th April 8:30am to 7:00pm
Trusts Stadium Henderson  
Basketball - Pre Season Premier Game
EOTC Shona Burrows TIC
Wednesday, 5th April 3:10pm to 6:30pm
St Kentigerns  
Hockey - Pre Season 2nd XI
EOTC Shona Burrows TIC
Wednesday, 5th April 3:00pm to 5:30pm
Diocesan  
Y12 Production
Wednesday, 5th April 6:00pm to 7:30pm
 
Thursday 6th
TERM 1 ENDS
Thursday, 6th April 3:10pm
 
Friday 7th
Good Friday
Friday, 7th April
 
Sunday 9th
Easter Sunday
Sunday, 9th April
 
Thursday 13th
Water Polo - NZSS Championships
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Thursday, 13th to Sunday, 16th April
Christchurch  
Friday 14th
Mountain Biking - NISS
Friday, 14th to Sunday, 16th April
Rotorua  
Sunday 16th
Hockey Pre-Season Tournament
EOTC Shona Burrows TIC
Sunday, 16th to Tuesday, 18th April
St Paul's Collegiate, Hamilton  
Friday 21st
Cycling Training Camp
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Friday, 21st to Sunday, 23rd April
Cambridge  
Orienteering - NISS
EOTC Rachel Buyck TIC
Friday, 21st to Sunday, 23rd April
Whanganui  
Sunday 23rd
Netball - Preseason Tournament
EOTC Danielle Reynolds TIC
Sunday, 23rd April 9:00am to 1:00pm
Auckland Netball  
Tuesday 25th
ANZAC Day
Tuesday, 25th April
 
Wednesday 26th
Football - Premier Season Starts
EOTC Jacqui Foote TIC
Wednesday, 26th April 3:10pm to 6:00pm
Various  
TERM 2 BEGINS
Wednesday, 26th April
Winter Uniform Compulsory  
Thursday 27th
LHR Y11-13 College Cross Country
Thursday, 27th April 12:20pm to 1:20pm
Optional  
Y12 Art History Trip
EOTC Kylie Marinovich TIC
Thursday, 27th April 11:20am to 2:45pm
Auckland Botanic Gardens  
Y7/8 College Cross Country P1
Thursday, 27th April 8:55am to 9:55am
Compulsory  
Y9/10 College Cross Country P3
Thursday, 27th April 11:20am to 12:20pm
Compulsory  
Friday 28th
Y11 Retreats: 11BRE and 11GLL
EOTC Catherine Everitt TIC
Friday, 28th April 8:45am to 3:00pm
Mary McKillop Centre/ Glendowie Catholic Parish  
Saturday 29th
Netball - Senior Season Starts
EOTC Danielle Reynolds TIC
Saturday, 29th April
Auckland Netball Centre  
School Ball
Danielle Kiely TIC
Saturday, 29th April 6:30pm to 11:00pm
Ellerslie Events Centre  
Sunday 30th
Cycling - TTT1
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Sunday, 30th April 8:00am to 12:00pm
Aka Aka - Otaua Trial  
Production Workshop
Sunday, 30th April 12:30pm to 4:30pm
Auditorium  

May

Monday 1st
Badminton - Term 2 Season Starts
EOTC Jacqui Foote TIC
Monday, 1st May
Auckland Badminton and Epsom Girls Grammar  
PTA Meeting
Monday, 1st May 7:00pm to 8:30pm
Music Building  
Y11 Retreats: 11CHO and 11MAK
EOTC Catherine Everitt TIC
Monday, 1st May 8:45am to 3:00pm
Mary McKillop Centre/ Glendowie Catholic Parish  
Tuesday 2nd
Underwater Hockey Season Starts
EOTC Jacqui Foote TIC
Tuesday, 2nd May
Various  
Y11 Retreats: 11CAM and 11HOO
EOTC Catherine Everitt TIC
Tuesday, 2nd May 8:45am to 3:00pm
Mary McKillop Centre/ Glendowie Catholic Parish  
Y7/8 Netball Season Starts
EOTC Danielle Reynolds TIC
Tuesday, 2nd May
Auckland Netball Centre  
Wednesday 3rd
Football Season Starts (all other grades)
EOTC Jacqui Foote TIC
Wednesday, 3rd May 3:10pm to 6:00pm
Various  
Pompallier Shield
EOTC Gabrielle Shannon TIC
Wednesday, 3rd May 7:00am to 6:30pm
Whangarei  
Y11 Interschool French Quiz
EOTC Charlotte Clech TIC
Wednesday, 3rd May 3:30pm to 6:00pm
Epsom Girls Grammar  
Y11 Retreats: 11STH
EOTC Catherine Everitt TIC
Wednesday, 3rd May 8:45am to 3:00pm
Mary McKillop Centre  
Thursday 4th
CANCELLED Y11 Drama Trip
EOTC Nicole Eichstaedt McComb TIC Dakota of the White Flats
Thursday, 4th May 11:00am to 1:30pm
Q Theatre  
Hockey - Senior
Season goes through to 24th August
Thursday, 4th May
Various Auckland Venues  
School finishes early at 1:20pm
Thursday, 4th May
Period 5 swaps with Period 4  
Second Hand Uniform Sale
Thursday, 4th May 2:00pm to 6:00pm
O'Neill Gallery, Barat  
Y7 P/T/S Interviews
Thursday, 4th May 2:00pm to 7:30pm
Centennial Building  
Y7/8 Basketball
Season goes through until 21st September
Thursday, 4th May
Barfoot & Thompson  
Friday 5th
Basketball - Premier
Season ends 1st September
Friday, 5th May
Various Auckland Venues  
Ministry of Education Teacher Only Day
Friday, 5th May
 
Saturday 6th
Hockey - Y7/8 Season
Season goes through to 26th August
Saturday, 6th May
Various Auckland Venues  
Production Technical Rehearsal
Saturday, 6th May 12:30pm to 4:30pm
Sacred Heart College Theatre  
Sunday 7th
Production Dress Rehearsal
Sunday, 7th May 12:30pm to 4:30pm
Sacred Heart College Theatre  
Monday 8th
Squash Season Starts
EOTC Jacqui Foote TIC
Monday, 8th May
Various  
Wednesday 10th
Basketball - U15 Season Starts
Seasons ends 22nd August
Wednesday, 10th May
Various Auckland Venues  
POSTPONED Y7/8 Orienteering - Inter Zones
EOTC Rachel Buyck TIC
Wednesday, 10th May 9:00am to 12:00pm
Cornwall Park  
School Production: Changing Minds - Gala Performance
Wednesday, 10th May 6:30pm to 9:00pm
Sacred Heart College Theatre  
Thursday 11th
Basketball - U17 Season Starts
Season ends 24th August
Thursday, 11th May
Various Auckland Venues  
School Production: Changing Minds
Thursday, 11th May 6:30pm to 9:00pm
Sacred Heart College Theatre  
Y7/8 Football Starts
EOTC Jacqui Foote TIC
Thursday, 11th May 3:10pm to 6:00pm
Bill McKinlay Turf  
Friday 12th
APS Programme Testing Day
EOTC Catherine Ratcliffe TIC
Friday, 12th May 8:15am to 3:00pm
AUT Millenium  
School Production: Changing Minds
Friday, 12th May 6:30pm to 9:00pm
Sacred Heart College Theatre